RS/NJ
A.net/NJ
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Hamilton West-watson Track & Field and Cross Country - Hamilton, New Jersey
you RUN the place
2720 South Clinton Avenue, Hamilton, New Jersey, 8610, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2010 - (3 articles)
2011 - (1 articles)
2012 - (1 articles)
2013 - (3 articles)
2014 - (5 articles)
2015 - (6 articles)
Featured
0
Misc News
6
All
6
2015 Results - Shore Coaches Invitational
Sep 28th 2015, 10:58pm
2015 Results - New Jersey NJSIAA Meet of Champions
Jun 2nd 2015, 3:30pm
2015 Results - New Jersey NJSIAA Outdoor State Championships
May 25th 2015, 3:30pm
2015 Results - Penn Relays
Apr 20th 2015, 3:30pm
2015 Results - New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
Feb 23rd 2015, 4:30pm
2015 Results - Poreda Invitational
Jan 29th 2015, 4:30pm
Search
2015 Results - Poreda Invitational
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Jan 29th 2015, 4:30pm
Comments
Poreda Invitational
- Jan 28, 2015
The Lawrenceville School, Lawrenceville, NJ, US
Timing/Results by:
Tumey Timing And Data, Inc. - Bear - DE - Tim
« Filter Results by Team: »
Abington
Abington Friends
Allentown
Archbishop Ryan
Bensalem
Central Bucks East
Central Bucks West
Coatesville Area
Colts Neck
Council Rock North
Council Rock South
Ewing
George Schoo
Germantown Friends School
Hamilton - West
Hamilton North - Nottingham
Hightstown
Holy Ghost Prep
Hopewell Valley Central
Hunterdon Central
Lower Moreland
Monmouth Regional
Montgomery
Nazareth Academy Private
Neshaminy
New Hope - Solebury
Peddie
Pennsbury
Perkiomen Valley
Pingry
Plymouth-Whitemarsh
Princeton Da
Radnor
Randolph
Reading
South Plainfield
St Joseph's
St. Benedict's
The Hill School - Pottstown PA
The Lawrenceville School
The Masters
Trenton Central
Upper Dublin
Westtown School
Winslow Township
Men:
55m
|
Mile
|
55h
|
4x200m
|
4x800m
|
Distance Medley
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
55m
|
Mile
|
55h
|
4x200m
|
4x800m
|
Distance Medley
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Welde, Chris
Council Rock Sou
06.57
nwi
1
2
Snorweah, Charles
Pennsbury
06.57
nwi
1
3
Borzelin, Alex
Hamilton North -
06.63
nwi
1
4
Gumino, David
Council Rock Sou
06.73
nwi
1
5
Christie, Alec
Pennsbury
06.77
nwi
1
6
Sampson, Isaac
The Masters
06.77
nwi
1
7
Hollis, Hurbert
Winslow Township
06.78
nwi
1
8
Haughton, Eashwayne
Ewing
06.81
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Borzelin, Alex
Hamilton North -
06.67
nwi
2
2
Haughton, Eashwayne
Ewing
06.68
nwi
5
3
Welde, Chris
Council Rock Sou
06.69
nwi
3
4
Hollis, Hurbert
Winslow Township
06.70
nwi
7
5
Sampson, Isaac
The Masters
06.71
nwi
4
6
Snorweah, Charles
Pennsbury
06.73
nwi
1
7
Gumino, David
Council Rock Sou
06.78
nwi
2
8
Christie, Alec
Pennsbury
06.79
nwi
3
9
Gibson, Trae
Winslow Township
06.81
nwi
1
10
Tate, Jason
Bensalem
06.82
nwi
7
11
Young, Tyler
Montgomery
06.84
nwi
7
12
Dorsey, Julian
Germantown Frien
06.86
nwi
6
13
Simonson, Michael
Montgomery
06.87
nwi
8
14
Thomas, Samuel
Hunterdon Centra
06.88
nwi
1
14
Scheier, David
Hunterdon Centra
06.88
nwi
2
14
Burnett, Elijah
Ewing
06.88
nwi
6
17
Ashmore, Marvin
Hamilton - West
06.90
nwi
3
17
Torres, Ruben
South Plainfield
06.90
nwi
5
19
Hill, Shikeem
Trenton Central
06.91
nwi
6
20
Cooperman, Sam
Central Bucks We
06.94
nwi
4
21
Leckie, Daniel
The Lawrencevill
06.97
nwi
8
22
Jones, Emmanuel
Plymouth-Whitema
06.98
nwi
4
23
Perez, Jose
Reading
06.99
nwi
5
24
Barlow, Shiquan
Trenton Central
07.01
nwi
5
25
Davis, Niquo
Bensalem
07.04
nwi
6
26
Walker, Bryan
Monmouth Regiona
07.06
nwi
1
26
Schweinfurth, Fred
The Lawrencevill
07.06
nwi
2
26
Carter, Shane
Council Rock Sou
07.06
nwi
5
29
Johnson, Trenu
Council Rock Sou
07.07
nwi
2
30
Moore, Timothy
Hamilton - West
07.09
nwi
4
30
Washington, Jayland
Coatesville Area
07.09
nwi
8
32
Schwemler, Eli
Germantown Frien
07.11
nwi
6
32
Swiger, Cole
Upper Dublin
07.11
nwi
7
34
Garvey, Tarik
Allentown
07.12
nwi
3
35
Eison, Amir
Plymouth-Whitema
07.18
nwi
8
36
Jang, Jeff
Abington
07.19
nwi
7
37
Peng, Jerry
Westtown School
07.24
nwi
2
38
Alston, Rashaan
Coatesville Area
07.31
nwi
7
39
Sooknanan, Aaron
Abington
07.32
nwi
1
40
Kapel, Roland
Neshaminy
07.33
nwi
5
41
Mill, Ryan
Central Bucks We
07.39
nwi
4
42
Zuniga, Abiel
New Hope - Soleb
07.40
nwi
8
43
Smeck, Matt
Neshaminy
07.51
nwi
6
44
Madeus, Boaz
Hamilton North -
07.57
nwi
1
45
Lee, Brian
George Schoo
07.70
nwi
2
46
Zumba, Yhosvel
Hightstown
08.03
nwi
8
47
Ballantyne, Spencer
George Schoo
08.07
nwi
6
48
Cohen, Steven
Hightstown
08.77
nwi
6
49
Wanat, Eric
New Hope - Soleb
09.55
nwi
5
10
Tate, Jason
Bensalem
--
nwi
1
11
Young, Tyler
Montgomery
--
nwi
1
12
Dorsey, Julian
Germantown Frien
--
nwi
1
13
Simonson, Michael
Montgomery
--
nwi
1
14
Thomas, Samuel
Hunterdon Centra
--
nwi
1
14
Scheier, David
Hunterdon Centra
--
nwi
1
14
Burnett, Elijah
Ewing
--
nwi
1
17
Ashmore, Marvin
Hamilton - West
--
nwi
1
17
Torres, Ruben
South Plainfield
--
nwi
1
19
Hill, Shikeem
Trenton Central
--
nwi
1
20
Cooperman, Sam
Central Bucks We
--
nwi
1
21
Leckie, Daniel
The Lawrencevill
--
nwi
1
22
Jones, Emmanuel
Plymouth-Whitema
--
nwi
1
23
Perez, Jose
Reading
--
nwi
1
24
Barlow, Shiquan
Trenton Central
--
nwi
1
25
Davis, Niquo
Bensalem
--
nwi
1
26
Walker, Bryan
Monmouth Regiona
--
nwi
1
26
Schweinfurth, Fred
The Lawrencevill
--
nwi
1
26
Carter, Shane
Council Rock Sou
--
nwi
1
29
Johnson, Trenu
Council Rock Sou
--
nwi
1
30
Moore, Timothy
Hamilton - West
--
nwi
1
30
Washington, Jayland
Coatesville Area
--
nwi
1
32
Schwemler, Eli
Germantown Frien
--
nwi
1
32
Swiger, Cole
Upper Dublin
--
nwi
1
34
Garvey, Tarik
Allentown
--
nwi
1
35
Eison, Amir
Plymouth-Whitema
--
nwi
1
36
Jang, Jeff
Abington
--
nwi
1
37
Peng, Jerry
Westtown School
--
nwi
1
38
Alston, Rashaan
Coatesville Area
--
nwi
1
39
Sooknanan, Aaron
Abington
--
nwi
1
40
Kapel, Roland
Neshaminy
--
nwi
1
41
Mill, Ryan
Central Bucks We
--
nwi
1
42
Zuniga, Abiel
New Hope - Soleb
--
nwi
1
43
Smeck, Matt
Neshaminy
--
nwi
1
44
Madeus, Boaz
Hamilton North -
--
nwi
1
45
Lee, Brian
George Schoo
--
nwi
1
46
Zumba, Yhosvel
Hightstown
--
nwi
1
47
Ballantyne, Spencer
George Schoo
--
nwi
1
48
Cohen, Steven
Hightstown
--
nwi
1
49
Wanat, Eric
New Hope - Soleb
--
nwi
1
9
Gibson, Trae
Winslow Township
--
nwi
1
Mens Mile 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Webb, Sam
Pennsbury
4:26.92
1
2
Murphy, Conor
Allentown
4:27.81
1
3
Hanna, Andrew
Council Rock Sou
4:38.49
1
4
Goetz, Joshua
Central Bucks We
4:39.48
1
5
Sands, Connor
Central Bucks We
4:40.36
1
6
Moini, Ian
Princeton Da
4:42.13
1
7
Mass, Brian
Central Bucks We
4:44.97
1
8
Iatarola, Brian
Central Bucks We
4:47.81
1
9
Laitman, Jesse
Council Rock Sou
4:49.03
2
10
Sperger, Nicholas
Abington Friends
4:49.94
2
11
Berry, Kevin
Colts Neck
4:50.37
2
12
Noncent, Deonte
Hamilton - West
4:51.46
2
13
Wedell, Westley
4:52.02
2
14
Bortman, Ari
Pennsbury
4:52.50
2
15
Okumura, Josh
Coatesville Area
4:54.34
1
16
Mu, Deng
Trenton Central
4:54.47
2
17
Torres, Jonathon
Hamilton North -
4:55.13
3
18
Spector, Dillan
Montgomery
4:55.40
3
19
Fan, Austin
Montgomery
4:55.84
3
20
Riisen, Connor
Coatesville Area
4:55.89
3
21
Troemel, Christian
Abington
4:56.53
3
22
Keller, Brian
Council Rock Sou
4:56.75
2
23
Russo, Anthony
Colts Neck
5:00.83
2
24
Steele, Kyle
Bensalem
5:02.45
3
25
Maguire, Joe
Council Rock Sou
5:02.66
1
26
Sheehan, Aidan
The Hill School
5:02.69
2
27
Hernanandez, Andrew
Trenton Central
5:04.99
3
28
Hammond, Jacion
Winslow Township
5:05.72
2
29
McDaid, James
Hightstown
5:09.21
2
30
Haines, Jack
Neshaminy
5:09.92
3
31
Corso, Rob
Bensalem
5:12.94
4
32
Czupich, Tim
New Hope - Soleb
5:13.15
3
33
Degaga, Meraf
Hamilton North -
5:17.04
3
34
Adomat, Alexander
Ewing
5:17.25
4
35
Feldman, Ethan
Perkiomen Valley
5:17.36
4
36
Lombardi, Sam
New Hope - Soleb
5:26.88
4
37
myers, sam
Plymouth-Whitema
5:28.99
4
38
Cessard, Tommy
Hightstown
5:32.60
3
39
Viallegas, Michael
Reading
5:32.66
4
40
Jones, Kevin
Ewing
5:34.61
4
41
Astacio, Erick
Reading
5:38.58
4
42
Anderson, Ryan
Winslow Township
5:43.03
4
43
Amari, Gio
Hamilton - West
6:11.66
4
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Borzelin, Alex
Hamilton North -
07.58
nwi
1
1
Klah, Kornelius
Pennsbury
07.58
nwi
1
3
Spence, Zak
Hamilton North -
07.74
nwi
1
4
Gansfuss, Christopher
Hunterdon Centra
07.90
nwi
1
5
McFarland, Giulian
Germantown Frien
07.96
nwi
1
6
McCormick, Kyle
Pennsbury
07.97
nwi
1
7
Murch, Kevin
Colts Neck
08.06
nwi
1
4
Guess, Monte
Archbishop Ryan
--
nwi
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Borzelin, Alex
Hamilton North -
07.57
nwi
1
2
Klah, Kornelius
Pennsbury
07.67
nwi
2
3
Spence, Zak
Hamilton North -
07.79
nwi
3
4
Guess, Monte
Archbishop Ryan
07.93
nwi
3
5
Gansfuss, Christopher
Hunterdon Centra
07.97
nwi
4
6
McFarland, Giulian
Germantown Frien
08.00
nwi
1
7
McCormick, Kyle
Pennsbury
08.12
nwi
2
8
Murch, Kevin
Colts Neck
08.13
nwi
1
9
Massaquoi, Hamzah
Bensalem
08.19
nwi
4
10
Adams, Jamil
Winslow Township
08.22
nwi
4
11
Walker, Davin
Hunterdon Centra
08.32
nwi
2
12
Wood, Eli
Central Bucks We
08.35
nwi
1
13
Smith, Malik
Trenton Central
08.43
nwi
3
14
Kwiete, Josiah
Trenton Central
08.48
nwi
2
15
Patterson, Tyler
The Lawrencevill
08.50
nwi
1
16
Maldonado, Aneudi
Reading
08.52
nwi
5
17
Watson, Devante
Winslow Township
08.53
nwi
2
18
David, Christian
Hopewell Valley
08.57
nwi
5
19
Smith, Grant
The Lawrencevill
08.59
nwi
3
20
Tomkins, Ryan
Colts Neck
08.64
nwi
4
21
Peoples, Royal
The Masters
08.74
nwi
5
22
Hammond, Arnold
Coatesville Area
09.03
nwi
4
23
Higgins, Brandon
Bensalem
09.05
nwi
5
24
Harding, Luke
Central Bucks We
09.08
nwi
1
25
Brown, Mike
Montgomery
09.09
nwi
4
26
Devlin, Ryan
Central Bucks We
09.23
nwi
1
27
Mazik, Alex
Lower Moreland
09.70
nwi
2
28
Toro, Kenyan
South Plainfield
09.94
nwi
3
29
Toure, Oumar
Hamilton - West
10.35
nwi
5
30
Dong, Randy
Westtown School
10.38
nwi
4
31
DeJesus, Basillio
Hamilton - West
10.80
nwi
5
32
Greene, Julian
St Joseph's
11.03
nwi
3
10
Adams, Jamil
Winslow Township
--
nwi
1
11
Walker, Davin
Hunterdon Centra
--
nwi
1
12
Wood, Eli
Central Bucks We
--
nwi
1
13
Smith, Malik
Trenton Central
--
nwi
1
14
Kwiete, Josiah
Trenton Central
--
nwi
1
15
Patterson, Tyler
The Lawrencevill
--
nwi
1
16
Maldonado, Aneudi
Reading
--
nwi
1
17
Watson, Devante
Winslow Township
--
nwi
1
18
David, Christian
Hopewell Valley
--
nwi
1
19
Smith, Grant
The Lawrencevill
--
nwi
1
20
Tomkins, Ryan
Colts Neck
--
nwi
1
21
Peoples, Royal
The Masters
--
nwi
1
22
Hammond, Arnold
Coatesville Area
--
nwi
1
23
Higgins, Brandon
Bensalem
--
nwi
1
24
Harding, Luke
Central Bucks We
--
nwi
1
25
Brown, Mike
Montgomery
--
nwi
1
26
Devlin, Ryan
Central Bucks We
--
nwi
1
27
Mazik, Alex
Lower Moreland
--
nwi
1
28
Toro, Kenyan
South Plainfield
--
nwi
1
29
Toure, Oumar
Hamilton - West
--
nwi
1
30
Dong, Randy
Westtown School
--
nwi
1
31
DeJesus, Basillio
Hamilton - West
--
nwi
1
32
Greene, Julian
St Joseph's
--
nwi
1
9
Massaquoi, Hamzah
Bensalem
--
nwi
1
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Christie
,
Klah
,
Lobasso
,
Snorweah
Pennsbury
1:33.21
1
2
Relay Team
Coatesville Area
1:33.38
1
3
Ilogu
,
John
,
Taylor
,
Troup
The Lawrencevill
1:33.64
1
4
Cashman
,
Clemons
,
Warren
,
Clemons
Montgomery
1:33.75
2
5
Alston
,
Adams
,
Hollis
,
Gibson
Winslow Township
1:33.82
2
6
Welde
,
Loc
,
Mazlin
,
Gumino
Council Rock Nor
1:34.24
1
7
Liotta
,
Roberts
,
Caputo
,
Davis
Bensalem
1:34.72
4
8
Agyarkoh
,
Burnett
,
Abel
,
Williams
Ewing
1:35.02
3
9
Relay Team
Neshaminy
1:35.34
2
10
Swiger
,
D'Andrea
,
Knowles
,
Weems
Upper Dublin
1:35.61
5
11
Barlow
,
Hill
,
Parker
,
Willis
Trenton Central
1:35.94
4
12
Torres
,
Reels
,
Toro
,
Cone
South Plainfield
1:36.02
5
13
Walker
,
Ismen
,
Scheier
,
Sarno
Hunterdon Centra
1:36.32
5
14
Gianfran
,
Knauf
,
Murch
,
Raynor
Colts Neck
1:36.84
3
15
Fratandu
,
Guess
,
Minniti
,
Queen
Archbishop Ryan
1:36.93
3
16
Hascetts
,
Henrich
,
Bazzano
,
Bobowicz
Central Bucks We
1:36.97
5
17
Detrick
,
Huslin
,
Tyrrell
,
Chukwune
Holy Ghost Prep
1:37.48
4
18
Carter
,
Johnson
,
Oriente
,
Steinber
Council Rock Sou
1:37.54
6
19
Baskervi
,
Eisape
,
Faulks
,
Flemming
St. Benedict's
1:37.62
2
20
Garvey
,
Clark
,
Gould
,
Zahn
Allentown
1:38.60
7
21
Relay Team
Coatesville Area
1:38.88
7
22
Smith
,
Manetta
,
Walsh
,
Cebado
Central Bucks We
1:40.28
6
23
Wood
,
Cooperma
,
Beakley
,
Harding
Central Bucks Ea
1:40.41
7
24
Blain
,
Dawes
,
Madeus
,
Molina
Hamilton North -
1:40.55
6
25
Bennison
,
David
,
Evans
,
Hou
Hopewell Valley
1:41.74
8
26
Eison
,
Clancy
,
Jones
,
Jones
Plymouth-Whitema
1:42.62
7
27
Burke
,
Miller-L
,
Rivera
,
Robbins
Pennsbury
1:42.70
6
28
Slattery
,
Zuniga
,
Quinby
,
Harraka
New Hope - Soleb
1:43.07
9
29
Peters
,
Moore
,
Welch
,
Ashmore
Hamilton - West
1:43.40
9
30
Jacobs
,
Kuyper
,
Neumaier
,
Perez-Fe
The Hill School
1:43.85
8
31
Mazik
,
Gallaghe
,
McCreesh
,
Haas
Lower Moreland
1:44.53
8
32
Woo
,
Bomani
,
Zumba
,
Hezrony
Hightstown
1:45.09
10
33
Kim
,
Lee
,
Paek
,
Fofana
George Schoo
1:45.15
10
34
Schwemle
,
Williams
,
Zukin
,
Buckley
Germantown Frien
1:47.93
8
35
Bream
,
Dong
,
Du
,
Peng
Westtown School
1:49.33
10
36
Cohen
,
Neptune
,
Russel
,
Jasper
Hightstown
1:57.09
10
37
Francis
,
Eidel
,
Lombardi
,
Wanat
New Hope - Soleb
1:57.85
9
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bernard
,
Marshall
,
Sarathy
,
Boppana
Montgomery
8:15.74
1
2
Relay Team
Pennsbury
8:22.10
1
3
Saponara
,
Gordon
,
Dyer
,
Cornetta
Hunterdon Centra
8:28.33
1
4
McDonald
,
Baker
,
Fortna
,
Zerweck
Central Bucks We
8:29.48
1
5
Bamberg
,
Ceballo
,
Eisape
,
Faulks
St. Benedict's
8:30.09
1
6
Reinisch
,
Best
,
Bokman
,
Mulligan
Peddie
8:31.57
1
7
Gallaghe
,
Steele
,
Bacchus
,
Ramirez
Bensalem
8:35.68
1
8
Thompson
,
McDonnel
,
Megerle
,
Imbesi
Colts Neck
8:37.99
1
9
Davis
,
Burrell
,
Watson
,
Adams
Winslow Township
8:39.29
1
10
Simon
,
Weems
,
Henning
,
Hannon
Upper Dublin
8:41.41
1
11
Velez
,
Cervelli
,
Jordon
,
Wood
Central Bucks Ea
8:43.98
2
12
Hammond
,
Queen
,
Valentin
,
Lawson
Archbishop Ryan
8:53.86
2
13
Scranton
,
Garcia
,
Mu
,
Barlow
Trenton Central
8:56.20
2
14
Merriman
,
Shapiro
,
Tokar
,
Wick
Pennsbury
8:59.10
1
15
Belding
,
Fortna
,
McClenah
,
Smullen
Central Bucks We
9:04.27
2
16
Relay Team
Coatesville Area
9:04.80
1
17
Goldberg
,
Jarka-Se
,
Jones
,
Zukin
Germantown Frien
9:07.16
2
18
Ehrgott
,
Haas
,
Koza
,
Earley
Council Rock Nor
9:23.44
2
19
Nigro
,
Haas
,
McCreesh
,
Gallaghe
Lower Moreland
9:37.89
2
20
Carideo
,
Carideo
,
Rojas
,
Peterson
George Schoo
9:39.53
2
21
Relay Team
Coatesville Area
9:42.32
2
22
Cammarat
,
Cammarat
,
Czupich
,
Peshek
New Hope - Soleb
9:47.73
2
23
Chaber
,
Gerrits
,
Sukadia
,
Vyas
Hightstown
10:03.84
2
24
Tapia
,
Sukadia
,
Chacha
,
Desai
Hightstown
10:17.38
2
25
Slattery
,
Czupich
,
Wheelan
,
Lombardi
New Hope - Soleb
10:29.75
2
26
Berman
,
Crenshaw
,
Kulak
,
Maddox
Germantown Frien
10:44.34
2
Mens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Kersten
,
Mulvaney
,
Sauer
,
Webb
Pennsbury
10:32.15
2
2
Shahideh
,
Kettelbe
,
Boucher
,
Brophy
Central Bucks Ea
10:42.73
2
3
Baker
,
Bobowicz
,
Fortna
,
Zerweck
Central Bucks We
10:45.06
2
4
Maguire
,
Oriente
,
Silverth
,
Hanna
Council Rock Sou
10:46.55
2
5
Heintz
,
Welde
,
Griswold
,
Arita
Council Rock Nor
10:48.38
2
6
Donahue
,
Huslin
,
McLoughl
,
Dineen
Holy Ghost Prep
10:49.29
2
7
Csipkay
,
Knauf
,
Nager
,
Brannen
Colts Neck
11:02.95
2
8
Bacchus
,
Massaquo
,
Steele
,
Ramirez
Bensalem
11:12.31
2
9
Bamberg
,
Baskervi
,
Eisape
,
Guerin
St. Benedict's
11:15.04
2
10
Relay Team
Neshaminy
11:16.21
1
11
Garcia
,
Mccue
,
Colapiet
,
Berry
South Plainfield
11:16.61
1
12
Perry
,
Wamba
,
Donavan
,
McLeod
The Masters
11:25.36
2
13
Waghray
,
Sarathy
,
Brown
,
Marshall
Montgomery
11:27.81
1
14
Relay Team
Coatesville Area
11:36.51
1
15
Davis
,
Burrell
,
Watson
,
Watson
Winslow Township
11:37.84
1
16
Aponte-C
,
King
,
Lewis
,
Garcia
Trenton Central
11:55.65
1
17
McDaid
,
Bomani
,
Gerrits
,
Greaves
Hightstown
11:57.81
1
18
Michels
,
Robu
,
Paone
,
Livrieri
Upper Dublin
12:05.41
1
19
Corbett
,
Fisher
,
Fisher
,
Feldman
Perkiomen Valley
12:07.20
1
20
Hepp
,
Maddox
,
Plass
,
Kulak
Germantown Frien
12:29.86
1
21
Cammarat
,
Lombardi
,
Czupich
,
Cammarat
New Hope - Soleb
13:04.15
1
22
Degaga
,
Johnson
,
Martinez
,
Chery
Hamilton North -
13:06.22
1
23
Cliney
,
Cherisie
,
Young
,
Fernande
Hamilton - West
15:02.90
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Castillo Jr., Vlad
Montgomery
57-01.50
(57.00m)
1
2
Ryslik, David
Peddie
51-05.50
(51.00m)
1
3
Littlefield, Alden
Allentown
50-05.50
(50.00m)
1
4
Moore, Kieran
Upper Dublin
49-08.00
(49.00m)
1
5
Hoch, Greg
Archbishop Ryan
45-11.50
(45.00m)
1
6
Mazer, Andrew
Archbishop Ryan
45-10.00
(45.00m)
1
7
Cleary, Joseph
Holy Ghost Prep
45-04.50
(45.00m)
1
8
Astemborski, Connor
The Lawrencevill
45-04.00
(45.00m)
1
9
Kasperowicz, Eric
Holy Ghost Prep
43-05.50
(43.00m)
1
10
Schembor, Nate
Montgomery
42-11.50
(42.00m)
1
11
Quinn, Patrick
Hunterdon Centra
42-09.00
(42.00m)
1
12
Rockwell-Moore, Armand
Colts Neck
42-03.00
(42.00m)
1
13
Flasser, James
South Plainfield
42-01.50
(42.00m)
1
14
Campbell, Zackary
The Lawrencevill
41-09.25
(41.00m)
1
15
Handy, Trequan
Bensalem
41-04.00
(41.00m)
1
16
Dunlap-McCargo, Rasaan
Winslow Township
39-00.25
(39.00m)
1
17
Larkin, Michael
Hunterdon Centra
38-03.00
(38.00m)
1
18
Franklin, Anthony
Coatesville Area
38-02.00
(38.00m)
1
19
Everett, Joshua
Ewing
37-11.50
(37.00m)
1
20
Bowen, Shimron
Coatesville Area
37-09.00
(37.00m)
1
21
Cambra, Rudy
Central Bucks We
36-11.00
(36.00m)
1
21
Curry, Mike
Council Rock Sou
36-11.00
(36.00m)
1
23
Scupp, Jacob
Central Bucks We
36-04.50
(36.00m)
1
24
Kownurko, Lee
Council Rock Sou
34-09.00
(34.00m)
1
25
Bazemore, Tyrik
Winslow Township
34-07.00
(34.00m)
1
26
Helmer, Jonah
George Schoo
34-05.50
(34.00m)
1
27
Irwin, Tyler
Neshaminy
34-03.00
(34.00m)
1
28
Hart, Matthew
Pennsbury
33-08.00
(33.00m)
1
29
Trnka, Christian
Monmouth Regiona
32-10.50
(32.00m)
1
29
Ortega, Evan
George Schoo
32-10.50
(32.00m)
1
31
Sherwin, Christian
Hightstown
32-01.50
(32.00m)
1
32
McCall, Stephen
Ewing
31-00.00
(31.00m)
1
33
Viallegas, Michael
Reading
29-01.50
(29.00m)
1
34
Shamma, Matthew
Hamilton North -
28-02.50
(28.00m)
1
35
Dunscomb, Scott
Hamilton - West
27-08.00
(27.00m)
1
36
Geraty, Ryan
Hightstown
26-11.00
(26.00m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Willis, Semaj
Trenton Central
6-06.00
(6.00m)
1
2
Shawn Mccrera, Ray
Trenton Central
6-02.00
(6.00m)
1
2
Morris, Michael
Allentown
6-02.00
(6.00m)
1
4
Whitfield, Jay
Coatesville Area
6-00.00
(6.00m)
1
10
Petitto, Dylan
Montgomery
5-08.00
(5.00m)
1
10
Oliver, Tommy
Bensalem
5-08.00
(5.00m)
1
10
Wacker, Eric
Pennsbury
5-08.00
(5.00m)
1
10
Roig, Alejandro
The Lawrencevill
5-08.00
(5.00m)
1
14
O'Neal, Lawren
South Plainfield
5-06.00
(5.00m)
1
5
Gromlich, Nolan
Council Rock Sou
5-10.00
(5.00m)
1
5
Tomkins, Ryan
Colts Neck
5-10.00
(5.00m)
1
7
Williams, Ahshar
Germantown Frien
5-10.00
(5.00m)
1
8
Hollis, Hurbert
Winslow Township
5-10.00
(5.00m)
1
9
Hudak, Christopher
Hunterdon Centra
5-10.00
(5.00m)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Troup, Michael
The Lawrencevill
21-09.00
(21.00m)
nwi
1
2
Reels, Warren
South Plainfield
20-07.00
(20.00m)
nwi
1
3
McRae, Rayshawn
Trenton Central
20-05.00
(20.00m)
nwi
1
4
Agyarkoh, Sebastian
Ewing
20-00.50
(20.00m)
nwi
1
5
Macartney, Liam
The Hill School
20-00.00
(20.00m)
nwi
1
10
Raynor, Dean
Colts Neck
19-01.00
(19.00m)
nwi
1
10
Abel, Junior
Ewing
19-01.00
(19.00m)
nwi
1
12
Cantwell, James
Council Rock Sou
19-00.00
(19.00m)
nwi
1
12
Eison, Amir
Plymouth-Whitema
19-00.00
(19.00m)
nwi
1
12
Huang, Jeremy
Montgomery
19-00.00
(19.00m)
nwi
1
12
McFarland, Giulian
Germantown Frien
19-00.00
(19.00m)
nwi
1
6
Lentz, Daniel
Neshaminy
19-09.50
(19.00m)
nwi
1
7
Jang, Jeff
Abington
19-08.25
(19.00m)
nwi
1
8
Appiah-Owusu, Caleb
Bensalem
19-06.25
(19.00m)
nwi
1
9
Zarzecki, Brandon
Hunterdon Centra
19-03.00
(19.00m)
nwi
1
16
Massaquoi, Hamzah
Bensalem
18-10.00
(18.00m)
nwi
1
17
Lewis, Matthew
Pennsbury
18-05.00
(18.00m)
nwi
1
18
Hardy, Clarence
Winslow Township
18-04.00
(18.00m)
nwi
1
19
Perez-Fernandez, Nicolas
The Hill School
18-03.50
(18.00m)
nwi
1
20
Molina, Nick
Hamilton North -
18-03.00
(18.00m)
nwi
1
21
Williams, Christian
Montgomery
18-00.00
(18.00m)
nwi
1
22
Fink, Daniel
Neshaminy
17-11.00
(17.00m)
nwi
1
23
Blain, Kervens
Hamilton North -
17-10.50
(17.00m)
nwi
1
24
Aidee, Sam
Pennsbury
17-10.25
(17.00m)
nwi
1
25
Manobianco, Joseph
Hunterdon Centra
17-06.00
(17.00m)
nwi
1
26
Wheelan, Andrew
New Hope - Soleb
17-02.50
(17.00m)
nwi
1
26
Jordan, Keith
Reading
17-02.50
(17.00m)
nwi
1
28
Kallie, Ibriham
Coatesville Area
16-11.00
(16.00m)
nwi
1
29
Noble, Drew
Council Rock Sou
16-08.00
(16.00m)
nwi
1
30
Ortiz, Luis
Hamilton - West
15-08.00
(15.00m)
nwi
1
31
Manetta, Joe
Central Bucks We
15-07.00
(15.00m)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Willis, Semaj
Trenton Central
44-05.50
(44.00m)
nwi
1
2
McRae, Rayshawn
Trenton Central
43-07.00
(43.00m)
nwi
1
3
Murch, Kevin
Colts Neck
42-05.00
(42.00m)
nwi
1
4
Appiah-Owusu, Caleb
Bensalem
41-10.25
(41.00m)
nwi
1
5
Terrell, Donovan
Reading
40-09.50
(40.00m)
nwi
1
6
Alston, Timothy
Winslow Township
40-08.25
(40.00m)
nwi
1
7
Williams, Christian
Montgomery
40-06.50
(40.00m)
nwi
1
10
Reels, Warren
South Plainfield
39-00.00
(39.00m)
nwi
1
8
Cantwell, James
Council Rock Sou
39-09.00
(39.00m)
nwi
1
9
Kaufman, Brrian
Upper Dublin
39-04.00
(39.00m)
nwi
1
11
Cannizzaro, Brandon
Hunterdon Centra
38-11.00
(38.00m)
nwi
1
12
Macartney, Liam
The Hill School
38-09.50
(38.00m)
nwi
1
13
Raynor, Dean
Colts Neck
38-08.50
(38.00m)
nwi
1
14
Metz, Erik
Central Bucks We
38-08.00
(38.00m)
nwi
1
15
Jordan, Keith
Reading
38-07.00
(38.00m)
nwi
1
16
Quinby, Bobby
New Hope - Soleb
38-05.50
(38.00m)
nwi
1
17
Perez-Fernandez, Nicolas
The Hill School
38-03.75
(38.00m)
nwi
1
18
Lyon, Henry
Bensalem
38-00.00
(38.00m)
nwi
1
18
Dashield, Adjua
Plymouth-Whitema
38-00.00
(38.00m)
nwi
1
20
Varas, Loukas
Hunterdon Centra
37-01.50
(37.00m)
nwi
1
21
Lewis, Matthew
Pennsbury
35-10.00
(35.00m)
nwi
1
22
Huang, Jeremy
Montgomery
35-08.00
(35.00m)
nwi
1
23
Marks, Michael
Pennsbury
35-07.00
(35.00m)
nwi
1
24
Gromlich, Nolan
Council Rock Sou
34-08.50
(34.00m)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rancourt, Wyatt
The Lawrencevill
12-06.00
(12.00m)
1
2
Macartney, Liam
The Hill School
12-06.00
(12.00m)
1
3
McGregor, Garret
Pingry
12-06.00
(12.00m)
1
4
Weil, Benjamin
Hunterdon Centra
12-00.00
(12.00m)
1
5
Mill, Ryan
Central Bucks We
11-06.00
(11.00m)
1
6
Jadoo, Vijesh
Hamilton - West
11-06.00
(11.00m)
1
7
Eppler, Ryan
Hunterdon Centra
11-00.00
(11.00m)
1
8
Choi, Chris
Montgomery
10-00.00
(10.00m)
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pressley, Dasia
Pennsbury
07.09
nwi
1
2
DeBlasio, Nicole
Hunterdon Centra
07.37
nwi
1
3
Flim, Marissa
Hamilton - West
07.39
nwi
1
4
Rogers, Husniyyah
Pennsbury
07.50
nwi
1
5
Sollomon, Breasia
Trenton Central
07.52
nwi
1
6
Long, Katelyn
The Lawrencevill
07.54
nwi
1
7
Preston, Brittany
Winslow Township
07.56
nwi
1
8
Ford, Jalayazha
Trenton Central
07.66
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Pressley, Dasia
Pennsbury
07.31
nwi
1
2
Flim, Marissa
Hamilton - West
07.39
nwi
2
3
Long, Katelyn
The Lawrencevill
07.50
nwi
5
4
Ford, Jalayazha
Trenton Central
07.52
nwi
5
5
DeBlasio, Nicole
Hunterdon Centra
07.53
nwi
6
6
Rogers, Husniyyah
Pennsbury
07.55
nwi
3
7
Preston, Brittany
Winslow Township
07.56
nwi
4
8
Sollomon, Breasia
Trenton Central
07.57
nwi
4
9
Deluca, Dana
Hunterdon Centra
07.62
nwi
3
10
Knight, Sarah
Montgomery
07.64
nwi
2
11
mckoy, portia
Germantown Frien
07.65
nwi
4
12
Williams, Iyianna
Winslow Township
07.68
nwi
1
13
Mehta, Aimee
Randolph
07.74
nwi
3
13
Jones, Keira
Abington Friends
07.74
nwi
1
15
Negron, Camille
Montgomery
07.79
nwi
2
16
Bendall, Gabrielle
The Hill School
07.81
nwi
5
17
Minderjahn, Caroline
George Schoo
07.83
nwi
2
18
Gaines, Justine
Colts Neck
07.84
nwi
6
19
Mendez, Mia
Abington Friends
07.89
nwi
2
19
Willet, Amanda
The Hill School
07.89
nwi
5
21
Ofili, Lilian
Reading
07.91
nwi
3
22
barrett, taryn
Germantown Frien
07.99
nwi
1
23
Smith, Nephy
The Lawrencevill
08.01
nwi
2
24
Niedzielski, Taylor
Colts Neck
08.03
nwi
4
24
Louis, Sasha
Hamilton North -
08.03
nwi
1
26
Gummel, Jacquelyn
Ewing
08.08
nwi
6
27
Mikula, Paige
George Schoo
08.09
nwi
4
28
Mulryne, Kassidy
Allentown
08.19
nwi
4
29
Horton, Marite
Westtown School
08.25
nwi
4
30
Kennedy, Alazjah
Coatesville Area
08.30
nwi
6
31
Roche, Carly
Allentown
08.43
nwi
5
32
Thomas, Ashanti
Hamilton North -
08.50
nwi
1
33
Solitario, Annalyse
Nazareth Academy
08.54
nwi
2
34
Davis, Jasmine
Hamilton - West
08.57
nwi
3
35
Quail, Ajah
Coatesville Area
08.58
nwi
1
36
Mohr, Jessica
Westtown School
08.62
nwi
3
37
Granosky, Sami
Plymouth-Whitema
08.94
nwi
5
38
Carbino, Faith
Nazareth Academy
09.13
nwi
6
39
Care, Aysia
Reading
09.46
nwi
6
10
Knight, Sarah
Montgomery
--
nwi
1
11
mckoy, portia
Germantown Frien
--
nwi
1
12
Williams, Iyianna
Winslow Township
--
nwi
1
13
Mehta, Aimee
Randolph
--
nwi
1
13
Jones, Keira
Abington Friends
--
nwi
1
15
Negron, Camille
Montgomery
--
nwi
1
16
Bendall, Gabrielle
The Hill School
--
nwi
1
17
Minderjahn, Caroline
George Schoo
--
nwi
1
18
Gaines, Justine
Colts Neck
--
nwi
1
19
Mendez, Mia
Abington Friends
--
nwi
1
19
Willet, Amanda
The Hill School
--
nwi
1
21
Ofili, Lilian
Reading
--
nwi
1
22
barrett, taryn
Germantown Frien
--
nwi
1
23
Smith, Nephy
The Lawrencevill
--
nwi
1
24
Niedzielski, Taylor
Colts Neck
--
nwi
1
24
Louis, Sasha
Hamilton North -
--
nwi
1
26
Gummel, Jacquelyn
Ewing
--
nwi
1
27
Mikula, Paige
George Schoo
--
nwi
1
28
Mulryne, Kassidy
Allentown
--
nwi
1
29
Horton, Marite
Westtown School
--
nwi
1
30
Kennedy, Alazjah
Coatesville Area
--
nwi
1
31
Roche, Carly
Allentown
--
nwi
1
32
Thomas, Ashanti
Hamilton North -
--
nwi
1
33
Solitario, Annalyse
Nazareth Academy
--
nwi
1
34
Davis, Jasmine
Hamilton - West
--
nwi
1
35
Quail, Ajah
Coatesville Area
--
nwi
1
36
Mohr, Jessica
Westtown School
--
nwi
1
37
Granosky, Sami
Plymouth-Whitema
--
nwi
1
38
Carbino, Faith
Nazareth Academy
--
nwi
1
39
Care, Aysia
Reading
--
nwi
1
9
Deluca, Dana
Hunterdon Centra
--
nwi
1
Womens Mile 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Molloy, Hannah
Pennsbury
5:12.51
1
2
Visconto, Karli
Nazareth Academy
5:16.23
1
3
Kirk, Lizzy
Pennsbury
5:23.76
1
4
Hutton, Brooke
Coatesville Area
5:27.69
1
5
Olson, Brooke
Randolph
5:31.15
1
6
Hans, Julia
Montgomery
5:34.30
1
7
LaRitz, Christina
Hunterdon Centra
5:37.55
3
8
Boyer, Sara
Montgomery
5:40.71
1
9
DeVito, Gabby
Monmouth Regiona
5:44.05
1
10
Saponara, Nadia
Hunterdon Centra
5:45.20
2
11
Austin, Jordan
Winslow Township
5:46.43
2
12
Cooper, Olivia
Radnor
5:55.95
1
13
Wright, Gabrielle
Randolph
5:56.39
2
14
Reiss, Olivia
Hightstown
5:57.24
2
15
Petermann, Katharina
The Lawrencevill
5:58.76
2
16
Hocking, Elise
Germantown Frien
6:00.43
2
17
Smith, Sophia
Germantown Frien
6:02.39
2
18
Winder, Sierra
Trenton Central
6:15.11
3
19
Gonzalez, Anais
The Lawrencevill
6:16.76
2
20
Gervino, Clare
Nazareth Academy
6:17.14
3
21
Kavanagh, Shaye
Hamilton - West
6:37.11
3
22
Czupich, Maggie
New Hope - Soleb
7:01.88
3
23
McTamney, Meaghan
Hamilton - West
7:07.77
3
24
Sullivan, Micaela
New Hope - Soleb
7:16.15
3
25
Cai, Yunwen
Westtown School
7:17.57
3
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Boulware, Jolesha
Coatesville Area
08.30
nwi
1
2
Bennett, Gabrielle
Winslow Township
08.35
nwi
1
3
Scherer, Elly
Randolph
08.65
nwi
1
4
Preston, Brittany
Winslow Township
08.98
nwi
1
5
Hamilton, Khamyra
Trenton Central
09.12
nwi
1
6
Jones, Alison
Archbishop Ryan
09.21
nwi
1
7
Divine, Queen
Montgomery
09.32
nwi
1
8
Louis, Sasha
Hamilton North -
09.57
nwi
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bennett, Gabrielle
Winslow Township
08.39
nwi
1
2
Scherer, Elly
Randolph
08.61
nwi
2
3
Boulware, Jolesha
Coatesville Area
08.71
nwi
3
4
Jones, Alison
Archbishop Ryan
09.18
nwi
5
5
Preston, Brittany
Winslow Township
09.21
nwi
2
6
Louis, Sasha
Hamilton North -
09.24
nwi
5
7
Divine, Queen
Montgomery
09.25
nwi
1
8
Hamilton, Khamyra
Trenton Central
09.28
nwi
4
9
Montermarano, Devyn
Hopewell Valley
09.29
nwi
3
10
Tull, Ayana
Plymouth-Whitema
09.40
nwi
2
11
Watters, Hayley
Coatesville Area
09.42
nwi
1
12
Keyes, Britny
Archbishop Ryan
09.47
nwi
4
13
Massucci, Savannah
Hunterdon Centra
09.48
nwi
4
14
mckoy, teasha
Germantown Frien
09.57
nwi
2
15
Loeken, Josefine
Randolph
09.62
nwi
5
16
Israel, Erica
Montgomery
09.66
nwi
3
16
Agrio, Cheyenne
Pennsbury
09.66
nwi
1
18
Schuster, Kedzie
The Lawrencevill
09.79
nwi
5
19
DiDario, Alexandra
Hunterdon Centra
10.17
nwi
3
20
Fisher, Yael
Trenton Central
10.20
nwi
3
21
Gilbert, Alex
George Schoo
10.21
nwi
1
22
Francobandiero, Toni
Hamilton North -
10.24
nwi
1
23
Rivera, Alondra
Ewing
10.34
nwi
2
24
Lautrup, Natalie
The Hill School
10.35
nwi
4
25
Vereen, Staci
Reading
10.47
nwi
4
26
Gordon, Cheyanne
Hopewell Valley
10.48
nwi
4
27
Jean-Pierre, Stacey
Hamilton - West
10.70
nwi
4
28
Albano-Oritt, Zoe
Germantown Frien
10.93
nwi
5
29
thompson, Taylor
Hamilton - West
11.13
nwi
3
30
Nocitra, Michelle
Nazareth Academy
11.18
nwi
5
31
Showers, Darby
Nazareth Academy
12.21
nwi
2
32
Murdock, Mimi
George Schoo
12.87
nwi
2
10
Tull, Ayana
Plymouth-Whitema
--
nwi
1
11
Watters, Hayley
Coatesville Area
--
nwi
1
12
Keyes, Britny
Archbishop Ryan
--
nwi
1
13
Massucci, Savannah
Hunterdon Centra
--
nwi
1
14
mckoy, teasha
Germantown Frien
--
nwi
1
15
Loeken, Josefine
Randolph
--
nwi
1
16
Israel, Erica
Montgomery
--
nwi
1
16
Agrio, Cheyenne
Pennsbury
--
nwi
1
18
Schuster, Kedzie
The Lawrencevill
--
nwi
1
19
DiDario, Alexandra
Hunterdon Centra
--
nwi
1
20
Fisher, Yael
Trenton Central
--
nwi
1
21
Gilbert, Alex
George Schoo
--
nwi
1
22
Francobandiero, Toni
Hamilton North -
--
nwi
1
23
Rivera, Alondra
Ewing
--
nwi
1
24
Lautrup, Natalie
The Hill School
--
nwi
1
25
Vereen, Staci
Reading
--
nwi
1
26
Gordon, Cheyanne
Hopewell Valley
--
nwi
1
27
Jean-Pierre, Stacey
Hamilton - West
--
nwi
1
28
Albano-Oritt, Zoe
Germantown Frien
--
nwi
1
29
thompson, Taylor
Hamilton - West
--
nwi
1
30
Nocitra, Michelle
Nazareth Academy
--
nwi
1
31
Showers, Darby
Nazareth Academy
--
nwi
1
32
Murdock, Mimi
George Schoo
--
nwi
1
9
Montermarano, Devyn
Hopewell Valley
--
nwi
1
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Williams
,
Smith-St
,
Williams
,
Preston
Winslow Township
1:46.52
1
2
Relay Team
Coatesville Area
1:48.12
1
3
Kpehe
,
Petterso
,
Sollomon
,
Hamilton
Trenton Central
1:49.55
2
4
Malara
,
Deblasio
,
Jaeger
,
Cleary
Hunterdon Centra
1:50.54
1
5
Jones
,
Golden
,
Woods
,
Kahhan
Archbishop Ryan
1:50.89
2
6
Smith
,
Daverman
,
Mendoza-
,
Flim
Hamilton - West
1:50.91
5
7
Allen
,
Sanghanp
,
Susko
,
Young
Pennsbury
1:50.99
2
8
Funderbu
,
Gummel
,
Hall
,
Agyarkoh
Ewing
1:51.58
3
9
Relay Team
Coatesville Area
1:51.68
5
10
Mendez
,
Wilson
,
Bolger
,
Jones
Abington Friends
1:52.14
3
11
Driscoll
,
McCarthy
,
Phillips
,
Powell
Nazareth Academy
1:52.41
3
12
Gaines
,
Martin
,
Niedziel
,
Ryan
Colts Neck
1:52.79
4
13
Anderson
,
Barnes
,
Benvigna
,
Crawford
Hopewell Valley
1:53.11
4
14
Tull
,
Sykes
,
Paciello
,
DiJiosia
Plymouth-Whitema
1:53.18
4
15
Long
,
Prihoda
,
Danko
,
Ross
The Lawrencevill
1:53.71
4
16
Loeken
,
Mehta
,
Robinson
,
Scherer
Randolph
1:53.96
7
17
Roche
,
Rubenste
,
Roche
,
Mulryne
Allentown
1:54.49
6
18
Diaz-Cru
,
Feldbaum
,
Vereen
,
Wallace
Reading
1:54.76
5
19
Kalinovi
,
Wurster
,
Vergis
,
Herring
New Hope - Soleb
1:55.52
6
20
Husko
,
Sasson
,
Chada
,
Achebe
Hightstown
1:56.20
6
21
Minderja
,
Mikula
,
Gilbert
,
Mikula
George Schoo
1:57.34
5
22
Miyauchi
,
Uhrik
,
Devchand
,
Gallaghe
Montgomery
1:58.51
7
23
Lautrup
,
Mitchell
,
Price
,
Bendall
The Hill School
1:59.92
7
24
Greenup
,
Kramil
,
Ranson
,
Jopling
New Hope - Soleb
2:03.00
7
25
Albano-O
,
Kastenbe
,
Gialliar
,
Hanson
Germantown Frien
2:03.29
9
26
Relay Team
Pennsbury
2:04.58
9
27
Bosquet
,
Palms
,
Dieujust
,
Racine
Hamilton North -
2:05.56
8
28
Dreux
,
Daniels
,
Ireland
,
Murdock
George Schoo
2:06.37
8
29
Diamant
,
Samuel
,
Anderson
,
Morgan
South Plainfield
2:10.13
10
30
Carrano
,
Odubmo
,
Agostino
,
Thomas
Hightstown
2:10.42
8
31
Klarich
,
Choo
,
Thackrah
,
Carbino
Nazareth Academy
2:13.54
9
32
Detewile
,
McAllist
,
Ng
,
Chang
Plymouth-Whitema
2:23.78
10
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Darakjy
,
Lansing
,
McSorley
,
Thomson
Randolph
9:39.23
1
2
Kirk
,
O'Connel
,
Sargent
,
Twomey
Pennsbury
9:44.71
1
3
Kunkel
,
Brewer
,
Orser
,
Claxton
The Lawrencevill
9:55.06
1
4
Relay Team
Abington
9:57.93
1
5
Rodrigue
,
Shah
,
Hoagland
,
Cavrak
Colts Neck
10:10.28
1
6
Dembinsk
,
Epstein
,
Huff
,
Millett
Montgomery
10:25.34
1
7
Harrity
,
Kaulbach
,
Smith
,
Wistar
Germantown Frien
10:31.85
1
8
Harmon
,
Kovacs
,
Barton
,
Harmon
Lower Moreland
10:35.11
1
9
Woods
,
Kim
,
Freeman
,
Hooven
Archbishop Ryan
10:36.70
2
10
Bragger
,
Hoernlei
,
Murphy
,
Crawford
Allentown
10:46.95
2
11
Relay Team
Coatesville Area
11:06.90
2
12
Easley
,
Hanson
,
Zack
,
Hocking
Germantown Frien
11:42.74
2
13
Palmour
,
Kinnel
,
Lerner
,
Malik
George Schoo
11:49.86
2
14
Berman
,
Czupich
,
Liucci
,
Sullivan
New Hope - Soleb
11:50.94
2
15
Coleman
,
Eng
,
Gordan
,
Sokoloff
Hightstown
12:52.27
2
16
Relay Team
Coatesville Area
13:27.45
2
Womens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Estey
,
Kirk
,
O'Connel
,
Twomey
Pennsbury
12:40.35
2
2
Garruto
,
Todd
,
DeVito
,
Lindstro
Monmouth Regiona
13:14.74
2
3
Greaney
,
Wieder
,
Somers
,
Greed
Peddie
13:21.27
2
4
Andersso
,
Harrity
,
Kaulbach
,
Wistar
Germantown Frien
13:21.96
2
5
Harmon
,
Mayer
,
Kovacs
,
Harmon
Lower Moreland
13:30.95
2
6
Morris
,
Reiss
,
Sasson
,
Woodill
Hightstown
14:23.31
2
7
Relay Team
Coatesville Area
14:25.94
1
8
Anderson
,
Soni
,
Goitiand
,
Ferraro
South Plainfield
14:43.48
1
9
Pelligri
,
Hyska
,
Capece
,
Annas
Nazareth Academy
14:44.01
1
10
Ledix
,
Francoba
,
Wallace
,
Puca
Hamilton North -
15:46.92
1
11
Warner
,
Daverman
,
Kavanagh
,
Bartole
Hamilton - West
16:10.76
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sample, Erin
Nazareth Academy
38-03.25
(38.00m)
1
2
Donker, Hannah
Hamilton - West
35-05.50
(35.00m)
1
3
Hoch, Isabel
Archbishop Ryan
35-03.50
(35.00m)
1
4
mckoy, teasha
Germantown Frien
34-04.75
(34.00m)
1
5
Leve, Amanda
Archbishop Ryan
33-01.50
(33.00m)
1
6
Atkinson, Brianna
South Plainfield
32-10.50
(32.00m)
1
7
Rondon, Eva
Monmouth Regiona
32-04.25
(32.00m)
1
8
Hendryx, Brianee
Hightstown
31-06.50
(31.00m)
1
9
Tice, Shannon
Colts Neck
31-00.00
(31.00m)
1
10
Schanckenberg, Peyton
Montgomery
30-06.25
(30.00m)
1
11
Noyan, Noelle
Allentown
30-03.00
(30.00m)
1
12
Drexler, Lorna
Allentown
29-04.75
(29.00m)
1
12
Guo, Crystalina
Montgomery
29-04.75
(29.00m)
1
14
Patterson, Sydney
Hunterdon Centra
29-00.00
(29.00m)
1
15
Cummings, Hannah
The Hill School
28-11.25
(28.00m)
1
16
Linares, Ellianna
Pennsbury
28-05.50
(28.00m)
1
17
Horton, Marite
Westtown School
28-00.00
(28.00m)
1
18
Rizk, Lalla
Colts Neck
27-11.75
(27.00m)
1
19
Johnson, Sallie
Monmouth Regiona
27-09.75
(27.00m)
1
20
Wroblewski, Grace
Hightstown
27-02.50
(27.00m)
1
21
Hannah-drollard, Chloe
George Schoo
26-11.75
(26.00m)
1
22
Pflenger-Schweer, Bryn
Hunterdon Centra
26-04.50
(26.00m)
1
23
Wilson, Maia
Ewing
25-03.25
(25.00m)
1
24
Vereen, Imani
Ewing
24-09.00
(24.00m)
1
25
Ogalo, Imani
Hamilton North -
24-04.75
(24.00m)
1
26
Ireland, Abby
George Schoo
22-11.50
(22.00m)
1
27
Barnwell, Tantyana
Trenton Central
22-05.00
(22.00m)
1
28
Tull, Aliya
Plymouth-Whitema
22-03.25
(22.00m)
1
29
Barone, Olivia
Coatesville Area
20-00.50
(20.00m)
1
30
McCray, Ky Ara
Hamilton North -
16-10.50
(16.00m)
1
31
Jackson, Eliss
Reading
15-10.00
(15.00m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bennett, Gabrielle
Winslow Township
5-06.00
(5.00m)
1
2
Taylor, Hannah
Montgomery
5-04.00
(5.00m)
1
3
Palmour, Rowan
George Schoo
5-02.00
(5.00m)
1
4
Smith, Carlee
Hamilton - West
5-00.00
(5.00m)
1
5
Schwing, Breanne
Hunterdon Centra
5-00.00
(5.00m)
1
10
Agrio, Cheyenne
Pennsbury
4-08.00
(4.00m)
1
10
Bradley, Skylar
The Lawrencevill
4-08.00
(4.00m)
1
10
Mulryne, Kassidy
Allentown
4-08.00
(4.00m)
1
10
Fronc, Amelia
Colts Neck
4-08.00
(4.00m)
1
14
Simon, Julia
The Lawrencevill
4-06.00
(4.00m)
1
14
Marshall, Ashley
Reading
4-06.00
(4.00m)
1
14
Ledix, Ashley
Hamilton North -
4-06.00
(4.00m)
1
17
Louongo, Briana
Colts Neck
4-04.00
(4.00m)
1
17
Williams, Phylicia
Coatesville Area
4-04.00
(4.00m)
1
17
Louis, Sasha
Hamilton North -
4-04.00
(4.00m)
1
6
Boulware, Jolesha
Coatesville Area
4-10.00
(4.00m)
1
6
Collins, Victoria
Abington
4-10.00
(4.00m)
1
8
Pflenger-Schweer, Bryn
Hunterdon Centra
4-10.00
(4.00m)
1
9
Smith, Ashley
Pennsbury
4-10.00
(4.00m)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cleary, Nikki
Hunterdon Centra
17-07.25
(17.00m)
nwi
1
2
Jones, Alison
Archbishop Ryan
17-01.75
(17.00m)
nwi
1
3
Taub, Shannon
Council Rock Sou
17-01.50
(17.00m)
nwi
1
4
Onuoha, Uchechi
Pennsbury
16-11.25
(16.00m)
nwi
1
5
Burton, Aniyah
Coatesville Area
16-09.50
(16.00m)
nwi
1
6
mckoy, portia
Germantown Frien
16-00.25
(16.00m)
nwi
1
7
Smith-Stroud, Ananda
Winslow Township
15-09.00
(15.00m)
nwi
1
8
Cooper, Elle
The Lawrencevill
15-05.50
(15.00m)
nwi
1
9
Ross, Irene
The Lawrencevill
15-03.00
(15.00m)
nwi
1
10
Smith, Carlee
Hamilton - West
14-11.25
(14.00m)
nwi
1
10
Kiledjian, Nora
Hunterdon Centra
14-11.25
(14.00m)
nwi
1
12
Susko, Rebecca
Pennsbury
14-10.25
(14.00m)
nwi
1
13
Sykes, Lauryn
Plymouth-Whitema
14-09.50
(14.00m)
nwi
1
14
Fisher, Yael
Trenton Central
14-09.25
(14.00m)
nwi
1
15
Towlen, Nicolette
Ewing
14-07.50
(14.00m)
nwi
1
16
Billone, Caroline
Coatesville Area
14-04.00
(14.00m)
nwi
1
16
Reynolds, Calista
Montgomery
14-04.00
(14.00m)
nwi
1
18
Louis, Sasha
Hamilton North -
14-01.75
(14.00m)
nwi
1
19
Gummel, Jacquelyn
Ewing
14-01.50
(14.00m)
nwi
1
20
Palmarini, Steph
Archbishop Ryan
13-11.25
(13.00m)
nwi
1
21
Granovsky, Samara
Plymouth-Whitema
13-09.00
(13.00m)
nwi
1
22
Ledix, Ashley
Hamilton North -
13-07.50
(13.00m)
nwi
1
23
Vlacich, Hope
Montgomery
13-03.75
(13.00m)
nwi
1
24
Ranson, Samantha
New Hope - Soleb
13-03.25
(13.00m)
nwi
1
24
Puodziunas, Jessica
Nazareth Academy
13-03.25
(13.00m)
nwi
1
26
Ndeh, Sibyl
Hamilton - West
13-03.00
(13.00m)
nwi
1
27
Knowles, Kelsey
Germantown Frien
12-08.00
(12.00m)
nwi
1
28
Buptista, Emily
Reading
12-03.00
(12.00m)
nwi
1
29
Morgan, Kiian
South Plainfield
12-02.00
(12.00m)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Onuoha, Uchechi
Pennsbury
38-04.25
(38.00m)
nwi
1
2
Taub, Shannon
Council Rock Sou
37-11.00
(37.00m)
nwi
1
3
Timoney, Jaclyn
Council Rock Sou
36-02.50
(36.00m)
nwi
1
4
Smith, Ashley
Pennsbury
34-07.75
(34.00m)
nwi
1
5
Smith, Carlee
Hamilton - West
32-08.50
(32.00m)
nwi
1
6
Burton, Aniyah
Coatesville Area
32-02.25
(32.00m)
nwi
1
10
Keyes, Britny
Archbishop Ryan
31-06.00
(31.00m)
nwi
1
11
Jones, Alison
Archbishop Ryan
31-05.50
(31.00m)
nwi
1
12
Reynolds, Calista
Montgomery
31-01.00
(31.00m)
nwi
1
13
Prihoda, Karen
The Lawrencevill
31-00.50
(31.00m)
nwi
1
7
McKenna, Jacqueline
Hunterdon Centra
31-11.00
(31.00m)
nwi
1
8
Tucker, Brianna
Coatesville Area
31-07.25
(31.00m)
nwi
1
9
Rizzo, Abigail
Hunterdon Centra
31-06.75
(31.00m)
nwi
1
14
Vlacich, Hope
Montgomery
29-05.25
(29.00m)
nwi
1
15
Kirby, Jane
The Lawrencevill
29-00.25
(29.00m)
nwi
1
16
Fisher, Yael
Trenton Central
29-00.00
(29.00m)
nwi
1
17
Wurster, Amelia
New Hope - Soleb
28-07.75
(28.00m)
nwi
1
18
Kalinovich, Victoria
New Hope - Soleb
28-06.00
(28.00m)
nwi
1
19
Forst, Kaitlyn
Ewing
28-01.25
(28.00m)
nwi
1
20
Puodziunas, Jessica
Nazareth Academy
27-09.50
(27.00m)
nwi
1
21
Choo, Cianna
Nazareth Academy
26-09.00
(26.00m)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Anderson, Sabrina
Hunterdon Centra
11-00.00
(11.00m)
1
2
Heft, Madison
Hunterdon Centra
11-00.00
(11.00m)
1
3
Cortazzo, Sophia
Pingry
10-06.00
(10.00m)
1
4
Kochis, Sienna
Hightstown
10-00.00
(10.00m)
1
5
Mongiello, Alexis
Pennsbury
10-00.00
(10.00m)
1
6
Schuster, Kedzie
The Lawrencevill
9-06.00
(9.00m)
1
7
Distler, Allyson
Pennsbury
9-00.00
(9.00m)
1
7
McGinnis, Christina
The Lawrencevill
9-00.00
(9.00m)
1
9
Heath, Emily
South Plainfield
8-00.00
(8.00m)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#poreda-invitational
#ed-poreda
More news
2015 Results - New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
0 shares:
Poreda Invitational
,
Abington Friends School Track & Field and Cross Country - Jenkintown, Pennsylvania
,
Abington High School Track & Field and Cross Country - Abington, Pennsylvania
,
Academy Of The New Church Boys School Track & Field and Cross Country - Bryn Athyn, Pennsylvania
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Hamilton West-watson Track & Field and Cross Country - Hamilton, New Jersey
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
6
2014
5
2013
3
2012
3
1
2011
1
2010
3
Show 3 more
Hashtags
#poreda-invitational
#ed-poreda
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!